400+

LET NAŠÍ HISTORIE

Naše rodina na tomto hospodářství působí již přes 400 let, dokládá to rodokmen, ve kterém je uvedený jako první prapředek Martin Cveček, narozený v roce 1601.

Obec Lhota u Olešnice se nachází ve východní části Českomoravské vrchoviny v přírodním parku Svratecká hornatina. Téměř na hranici tří krajů – Jihomoravský, Vysočina a Pardubický. Je rozložena v překrásné kopcovité a lesnaté krajině, s hojným výskytem skalních stěn. Známý je zde lesní pramen Hastrmánka o jehož vodě se hovoří jako o léčivé. Zajímavostí je i Tresenský potok, kolem nějž je všechno červené, i jeho voda, pro vysoký obsah železa v této lokalitě. Dominantou vesnice je klasicistní kaple Nejsvětější Trojice z roku 1887 u níž se honosí chráněné staleté lípy. Okolí je protkáno cyklostezkami směřujícími na přírodní a kulturní památky Hornosvratecké vrchoviny. 

Nabízíme vám kvalitní a přesto cenově dostupné ubytování pro skupiny i jednotlivce v srdci krásné přírody. Přijeďte si k nám užít i romantický pobyt pro dva, prodloužený víkend anebo týdenní pobyt, ať už s rodinou nebo přáteli.

Dále nabízíme možnost pronájmu prostor pro rodinná setkání, narozeniny, svatby a firemní teambuilding.